Joga

W jodze wszystko służy temu, aby ciało było stabilne, a umysł spokojny. Joga oddziałuje na fizjologię człowieka poprzez zwiększenie ruchomości w stawach międzykręgowych, powoduje poprawę warunków krążenia w naczyniach kręgosłupa, poprawę warunków krążenia oraz dokrwienia mózgu, masaż narządów wewnętrznych. Zbawienny jest jej wpływ na system nerwowy. Joga uspokaja umysł.

Ćwiczenie jogi powoduje wzrost aktywności wydzielania adrenaliny, szybsze bicie serca, szybsze oddychanie, wzrost ciśnienia krwi. Ćwiczenie jogi powoduje tonizowanie mięśni i ich odnowę. Jednocześnie pomaga w kontrolowaniu zaburzeń emocjonalnych oraz regulacji pracy serca przez oddalenie stresów. Tak wielka koncentracja i spokój umysłu nie są możliwe do osiągnięcia w trakcie wykonywania innych ćwiczeń.

Joga – Spokój umysłu ma ogromny wpływ na dobrostan organizmu człowieka.

Ćwicząc polepszamy siłę fizyczną i wytrzymałość organizmu. Po wykonaniu grupy ćwiczeń występuje dobre samopoczucie, zaś po pewnym czasie zmniejsza się podatność na zmęczenie psychiczne. Nie należy zapominać także i o tym, że regularne ćwiczenie odmładza ciało i zapobiega starzeniu.